Strona główna » Wydarzenia » Święto Ogrodu Saskiego 2023

Święto Ogrodu Saskiego 2023

Święto Ogrodu Saskiego 2023
Udostępnij!

W dniu 27 maja 2023 roku odbędzie się Święto Ogrodu Saskiego pełen retro atrakcji dzień, który przeniesie nas w atmosferę międzywojnia.

Zapraszamy do wspólnego świętowania historii zielonego serca stolicy! Będziemy mieli okazję podziwiać pokazy mody, parady zabytkowych aut i rowerów, a także skorzystać z licznych koncertów, zabaw i warsztatów dla dzieci.

Wieczorem zapraszamy na parkiet przy ogrodowej sadzawce. Będzie tu można tańczyć w rytmach Janusza Prusinowskiego i jego Kompanii oraz Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. To niezwykłe wydarzenie jest podwójnym świętem, celebrujemy 296 lat historii Ogrodu Saskiego, najstarszego polskiego parku publicznego, oraz 60-lecie Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie. W ramach obchodów szkolnego jubileuszu odbędzie się piknik, podczas którego będzie można odwiedzić klasę lekcyjną urządzoną w stylu epoki patronki szkoły.

Święto Ogrodu Saskiego – program wydarzenia:

Parada otwarcia wystartuje o godzinie 10:00 spod ulicy Niecała 14. Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat o godzinie 10:00-15:00, na scenie przy sadzawce odbędą się warsztaty “NIEMAPA”, podczas których będą mogły tworzyć makietę Ogrodu Saskiego. Przed Hotelem Europejskim zostanie zorganizowana wystawa zabytkowych samochodów. Z kolei na terenie ogrodu będziemy mogli cieszyć się występami artystycznymi, takimi jak Zespół AllDęte, trio akordeonistów z Janowa, Olek Orkiestra oraz saksofonista i trębacze.

O godzinie 17:50 odbędzie się wspólna parada orkiestr i artystów, a przez cały dzień będą odbywały się cogodzinne parady zabytkowych samochodów wokół Ogrodu Saskiego. Jednak prawdziwą gwiazdą programu będzie wieczorna potańcówka przy sadzawce. Na parkiecie zatańczymy do rytmów Janusza Prusinowskiego Kompanii i Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Ta scena będzie miejscem, gdzie emocje i radość z tańca połączą się z romantycznym otoczeniem.

Atrakcje w głównej alei Ogrodu Saskiego

Podczas całego dnia na głównej alei Ogrodu Saskiego będziemy mieć okazję korzystać z różnorodnych retro atrakcji. Wirtualna kawiarnia Saska pozwoli nam przenieść się do Pałacu Saskiego za pomocą technologii wirtualnej rzeczywistości. Będzie też stacja z rowerami i motocyklami, na których będzie można podziwiać ich pokazy oraz wziąć udział w przejażdżkach. Studio gier Peter zapewni rozrywkę dla miłośników wirtualnych światów, a GRH Bluszcz zorganizuje gry i pokazy mody dla dzieci. Na terenie ogrodu znajdziemy również aptekę oraz posterunek Policji Państwowej, które przywołają atmosferę tamtych czasów. Warto także odwiedzić gabinet lekarski, gdzie będzie można poznać medycynę sprzed lat.

Na alei Ogrodu Saskiego znajdziemy również liczne sklepiki, takie jak sklep dla podróżników, oferujący ciekawe pamiątki, sklep z radioodbiornikami oraz sklep z porcelaną. Ponadto, dostępne będą różne salony, takie jak fryzjerski, modowy i prasowy, gdzie będzie można zadbać o swój wygląd i przeczytać najnowsze informacje.

W ramach atrakcji towarzyszących, uczczenie 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 75 przy ulicy Niecałej będzie miało miejsce. Będzie można odwiedzić klasę lekcyjną urządzoną w stylu epoki patronki szkoły, Marii Konopnickiej. Dla miłośników sztuki odbędzie się również malowanie obrazów przedstawiających dawne oblicze Warszawy. Dodatkowo, na terenie szkoły będzie dostępny mały punkt gastronomiczny.

Cały projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach działań mających na celu odbudowę Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej. Prace przygotowawcze są w toku i mają na celu przywrócenie dawnej świetności tych historycznych obiektów.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania historii Ogrodu Saskiego i jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej. To wyjątkowe wydarzenie pozwoli nam przenieść się w czasie i cieszyć się retro atmosferą międzywojennej Warszawy. Przybywajcie licznie i dołączcie do naszej wspólnej podróży przez historię! Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj!

(Visited 1 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *